Volná místa

Volná místa v rámci týmu Sales&Suppport:

Product Engineer

IDEA StatiCa je přední světový inovátor v oblasti aplikací pro návrh a posouzení stavebních konstrukcí. Naše aplikace jsou desktopové i cloudové, používají je stavební inženýři v 65 zemích světa. Naši produktoví inženýři pomáhají statikům po celém světě dělat lepší a ekonomičtější projekty.

Co budete dělat?

  • Poskytovat technickou podporu softwaru IDEA StatiCa (produkt, licencování atd.)
  • Vytvářet a spravovat profesionální materiály pro prodej a podporu
  • Školit a podporovat zahraniční distributory IDEA StatiCa
  • Prezentovat IDEA StatiCa na workshopech, konferencích a webinářích po celém světě
  • Testovat nové verze softwaru
  • Podílet se na tvorbě produktové a prodejní strategie

Jak má vhodný kandidát vypadat?

  • VŠ obor konstrukce staveb
  • Znalosti používaných programů pro stavební inženýry
  • Logické myšlení
  • Vynikající mluvená i psaná angličtina
  • Zkušenosti s projektováním výhodou

Co u nás najdete?

  • Nadšený tým technologicky pokročilé firmy
  • Motivační finanční ohodnocení
  • Neustále odborné vzdělávání
  • Možnost profesního růstu
  • 5 týdnů dovolené

V případě zájmu nás prosím kontaktuje.

Volná místa v rámci Development týmu:

Product Development Engineer (Concrete)

Vývoj produktů IDEA StatiCa není jen o vývojářích, důležitou roli v celém procesu hrají i odborníci na stavební normy, kteří neprogramují, ale věnují se správné a úplné implementaci stavebních norem do aplikací IDEA StatiCa.

  • Analyzovat stavební normy pro betonové konstrukce (Eurokód)
  • Připravovat specifikace a podklady k implementaci Eurokódu pro vývojáře IDEA StatiCa
  • Psát technickou dokumentaci (verifikační příklady, články atd.)
  • Testovat vyvinutou funkcionalitu
  • Reprezentovat IDEA StatiCa na odborných konferencích v CZ/SVK a zahraničí
  • Asistovat týmu prodeje a podpory při řešení náročných uživatelských dotazů
  • Podílet se na strategii vývoje produktů IDEA StatiCa

  • Přehled o používaných programech pro stavební inženýry
  • Povědomí o modelovaní konstrukci
  • Logické myšleni
  • Mírně pokročilá angličtina

FEM Development Specialist

IDEA StatiCa je přední světový inovátor v oblasti aplikací pro návrh a posouzení stavebních konstrukcí. Naše aplikace jsou desktopové i cloudové, používají je stavební inženýři v 65 zemích světa. Motorem těchto aplikací jsou specializované výpočetní moduly založené na metodě konečných prvků, které jsou vyvíjeny přímo na míru jednotlivým praktickým řešením.

  • Vývoj a testování prototypů navržených specializovaných numerických metod
  • Programování a implementace navržených numerických metod
  • Testování implementace a podpora vývojového týmu
  • Pomáhat určovat směr budoucího vývoje aplikací IDEA Statica

  • Orientace v problematice mechaniky těles
  • Praktické zkušenosti s technickými výpočty včetně metody konečných prvků výhodou
  • Zkušenosti s programováním
  • Kladný vztah k matematice

  • Práci co Vás baví, budete pracovat na špici vývoje v oboru
  • Možnost práce z domu, 5 týdnů dovolené
  • Průběžné odborné vzdělávání

Klíčová slova: MKP, metoda konečných prvků, FEM, Finite element method, aplikovaná mechanika, numerické metody, matematika